Chrániče - ramena, lokty, ....

Pro malé hokejisty je vesta vlastně velkou přítěží, ostatně jako celá hokejová výstroj. Takže jde o to,  abychom děti učili si na výstroj pomalu zvykat. Vesta pro dítě (malého hokejistu) by neměla být kopií vesty velkého (dospělého) hokejisty, který potřebuje ochránit v osobních soubojích při lehání do střel atd. Bohužel někteří výrobci hokejového vybavení pouze zmenší dospělácký model a taková vesta je potom dětem spíše na obtíž než k užitku. Vybírejte proto vesty jednoduché, lehké a nevadí pokud jsou už použité. Dobré nejsou ani vesty s velikými rameny. Myslete na to, že trenér vyžaduje na ledě od dětí splnění mnoha pohybových dovedností a čím méně bude dětem vesta nebo kterákoli část výstroje překážet tím lépe a rychleji si mohou tyto dovednosti osvojit. S tím také souvisí velikost dresu.

 

CHRÁNIČE LOKTŮ

    Platí to stejné jako pro vestu. Takže přiměřeně velké, správně obepínající ruku, jednoduché lehké a hlavně s funkčními pružnými suchými zipy. Pro dítě musí být hrozné, když musí po každém pohybu ruky posunovat spadlý náloketník na jeho místo a věřte, že to není příjemné ani pro trenéry.

 

CHRÁNIČE HOLENÍ 

   Holení chrániče jsou velmi důležité vzhledem k častým pádům na kolena poklekům a to ať chtěným nebo nechtěným. Proto je dobře vybrat už pro malého hokejistu opravdu kvalitní. Oproti dřívějšku se holení chrániče umisťují nad jazyk brusle, což znamená že holení chránič zakrývá jazyk brusle. Záleží však na druhu a tvaru chrániče. Délka chrániče by měla být taková, aby při pokrčení nohy a protlačení kolena dopředu, nárt neposouval chránič nahoru. Je proto v začátcích vhodnější používat raději kratší chrániče. Chránič by měl správně obepínat nohu a měl by mít funkční pružné pásky se suchými zipy, měl by být upevněn tak aby nijak neomezoval hráčův pohyb. Správnému upevnění pomáhají kvalitní stulpny a podvazkový pás.